Në epokën e sotme dixhitale, blini komente në Facebook nuk është më një risi. Vlerësimet pozitive mund të rrisin besimin e klientit, të rrisin reputacionin e markës dhe të nxisin shitjet. Megjithatë, natyrisht, marrja e vlerësimeve pozitive mund të jetë një proces sfidues dhe që kërkon kohë. Le të mësojmë më shumë me AudienceGain përmes artikullit më poshtë që të mund të bëni zgjedhjen e përsosur. 

1. 5 Faqja më e mirë për të blerë komente në Facebook

Kur bëhet fjalë për ndërtimin e një pranie të fortë në internet, rishikimet e Facebook mund të jenë një ndryshim i lojës për bizneset. Vlerësimet pozitive jo vetëm që rrisin reputacionin e markës tuaj, por gjithashtu ndikojnë në vendimet e blerjes së klientëve të mundshëm. Më poshtë, ne do të eksplorojmë faqet më të mira ku mundeni blini komente në Facebook

1.1 Fitimi i Audiencës

Ofertat e AudienceGain si të blini komente në Facebook me një dizajn për të ndihmuar bizneset të rrisin reputacionin dhe besueshmërinë e tyre në internet në këtë platformë. Me një rrjet përdoruesish të vërtetë, AudienceGain ofron komente me cilësi të lartë dhe të besueshme për të rritur besimin dhe besimin e klientit. Ju mund të blini paketa të veçanta vlerësimi me buxhete të ndryshme që variojnë nga 15 deri në 150 dollarë. 

rekuizitë

 • Përmirësoni cilësinë e produktit
 • Rishikues të vërtetë nga përdoruesit aktivë
 • Përmbajtja e rishikimit do të jetë e lidhur ngushtë me markën
 • Përkushtoni mbështetje 24/7

Cons

 • Mos keni një provë falas 

Rezultati: 9.5/10

1.2 Përdorimi Viral

Faqja më e mirë e internetit për blini komente në Facebook është UseViral. Askush nuk do t'i fshijë këto komente, kështu që nuk do të keni nevojë të shqetësoheni për mirëmbajtjen e tyre. UseViral, nga ana tjetër, po funksionon ndryshe sepse ju lejon të lexoni vlerësime nga pjesë të veçanta të botës.

Mund të përqendroheni në një kontinent ose të merrni komente nga diku tjetër në botë. Në varësi të llojit të ekspozimit që ka nevojë firma juaj, është thelbësore. Paketa të ndryshme vlerësimi janë në dispozicion për blerje në nivele të ndryshme buxhetore.

rekuizitë

 • Gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar në zgjidhjen e çdo problemi
 • Ka mënyra të ndryshme pagese
 • Anije të shpejta

Cons

 • Mos e mbështet mënyrën e pagesës në Bitcoin 

Rezultati: 9/10 

1.3 SidesMedia

SidesMedia është një faqe interneti që ju ndihmon të blini komente për vetëm 4 dollarë për faqen tuaj në Facebook. Për faqet e biznesit, do të paguani vetëm 5 dollarë për rishikim. Të gjitha këto rishikime rrisin shitjet tuaja dhe rrisin renditjen e faqes tuaj. Në veçanti, të gjitha profilet do të jenë reale dhe komentet do të jenë gjithashtu nga përdoruesit aktivë. 

rekuizitë

 • Ka komente nga përdoruesit e vërtetë
 • Mbështetje 24/7 për të zgjidhur gjithçka
 • Çmim i arsyeshëm

Cons

 • Rreziku i gjobave të llogarisë 

Rezultati: 8.3/10 

1.4 Zoti Media

Media Mister është një faqe interneti që ju lejon të blini komente me 5 yje dhe të krijoni origjinalitet të mirë në markën tuaj. Përveç kësaj, ju keni mundësinë e blerjes së komenteve me porosi. Përndryshe, mund të zgjidhni 10 deri në 50 komente të rastësishme që do t'ju dorëzohen në rreth 3 deri në 10 ditë pune dhe do të kushtojnë 2 dollarë ose më shumë. 

rekuizitë 

 • Cmim i mire
 • Ka shumë opsione të ndryshme të mënyrave të pagesës
 • Garanci 30-ditore për kthimin e parave për të gjitha porositë

Cons

 • Mos keni një provë falas 

Rezultati: 8/10 

1.5 GetAFollower

GetAFollower ka qenë rreth e rrotull për mjaft kohë dhe ofron shërbime të jashtëzakonshme, ju mundeni blini komente në Facebook ose komente me porosi. Dhe çmimet do të variojnë nga 2 deri në 9 dollarë me 10 deri në 50 komente me porosi. Faqja e internetit do t'ju japë të gjithë informacionin që ju nevojitet se pse keni nevojë për shërbimet e tyre.

rekuizitë

 • Gati për të mbështetur klientët 24/7
 • Anije të shpejta
 • Pagesa me metoda të ndryshme

Cons

 • Potenciali për komente të rreme ose me cilësi të ulët 

Rezultati: 7.5/10 

>>> Lexo më shumë: Blini Google Reviews Pozitive & 5 Yje | 10 faqet më të mira të sigurta

2. Cilat janë përfitimet e blerjes së komenteve në Facebook?

Facebook, si një nga platformat më të mëdha të mediave sociale në mbarë botën, u ofron bizneseve mundësinë për të shfrytëzuar fuqinë e reagimeve të klientëve përmes rishikimeve. Pra, le të zhytemi në përfitimet e blini komente në Facebook dhe si mund të ndikojnë pozitivisht në biznesin tuaj. 

2.1 Synoni klientët e synuar

Vendimi më i mirë që mund të merrni për të synuar klientët potencial është ta merrni parasysh blini komente në Facebook. Sepse njerëzit shpesh do të shohin komente të produktit në internet përpara se ta blejnë atë.

Kjo ju ndihmon të arrini rezultate të reja me të gjithë, duke përfshirë miqtë tuaj dhe njerëzit që kanë parë komentet tuaja. Sidomos, i ndihmon klientët t'i besojnë biznesit tuaj dhe të kenë një përvojë të shkëlqyer.

2.2 Rritja e dukshmërisë

Sepse vlerësimet e klientëve në Facebook publikojnë ku çdokush mund të përgjigjet në çdo kohë. Ju duhet të jeni të vetëdijshëm se si të reagoni ndaj një sugjerimi të bërë për kompaninë tuaj në Facebook. Mund t'i falënderoni dhe t'u bëni pyetje. 

Ai do të hapë dialogun, do të thjeshtojë çështjet dhe do të bëjë që algoritmi i Facebook të shfaqë më shumë komente për përdoruesit. Rishikimet më të mira ju ofrojnë mundësinë për të filluar një diskutim që rrit dukshmërinë. 

2.3 Përmirësoni reputacionin

Shqyrtimet e faqes suaj të internetit mund t'ju ndihmojnë të krijoni reputacion dhe besim. Kjo është ende e vërtetë sot, pasi gjithnjë e më shumë njerëz besojnë në faqet e internetit me shumë ndjekës dhe vlerësime pozitive. Shqyrtimet më të hollësishme të Facebook në këtë rast mund të jenë të dobishme në mënyra të ndryshme. Do të lehtësojë blerjet në uebfaqe nga klientët. 

3. A është e sigurt të blesh komente në Facebook?

Blini komente në Facebook në mënyrë të sigurtë dhe sigurohuni që shërbimi të jetë i sigurt. Mund të vërejmë uebsajte të panumërta që shesin shërbime në këmbim të komenteve. Megjithatë, asnjëri prej tyre nuk ofron vlerësime të besueshme dhe të ndershme, duke rrezikuar reputacionin e kompanisë suaj.  

Pra, si mund të kuptoni se cilat janë të vërteta apo të rreme dhe si të blini komente në Facebook? Verifikimi i vlerësimeve nga klientët dhe faqet e internetit më të vjetër është hapi i parë dhe më i rëndësishëm. Më shumë komente organike shihen në faqet e internetit të vjetra. Prandaj, gjithmonë përpiquni të blini komente nga faqet e internetit të krijuara dhe veterane. 

4. Si të blini komente në Facebook AudienceGain

Vlerësimet pozitive mund të forcojnë besimin, besueshmërinë dhe në fund të fundit rritjen. Nëse po kërkoni të rritni praninë e markës tuaj në internet, AudienceGain është një ofrues shërbimi me reputacion që blini komente në Facebook si pjesë e zgjidhjeve të saj të marketingut të mediave sociale. 

4.1 Hapi 1: Zgjidhni paketën tuaj

Së pari, duhet të zgjidhni një paketë ose shërbim dhe të shtoni artikuj në shportën tuaj të blerjeve.

4.2 Hapi 2: Qasja në panelin e përzgjedhjes së paketave

Pasi porosia juaj të konfirmohet, do t'ju jepet akses në panelin e kontrollit. Gjithashtu, ju lutemi na jepni lidhjen e faqes në Facebook dhe vlerësoni përmbajtjen.

4.3 Hapi 3: Prisni për dorëzim

Pas kësaj, ekipi ynë do të nisë një fushatë marketingu për të reklamuar faqen e kompanisë suaj dhe për të kërkuar komente në Facebook nga klientët e vërtetë dhe të besueshëm. 

>>> Lexo më shumë: Bleni Rishikimet e Trustpilot Online – Rishikim pozitiv dhe 5 yje

5. Rëndësia e blerjes së komenteve në Facebook

Nëse doni të tërheqni vizitorë në faqen tuaj në Facebook, vlerësimet me 5 yje janë një faktor i madh. Ju mund të blini vlerësimet me pesë yje të Facebook nga ne nëse nuk dëshironi të prisni që individët t'ju ofrojnë atë lloj lavdërimi. 

 • shërbimi i shkëlqyer
 • Siguri 100% e përmbushjes
 • Çmime të përballueshme

Facebook po bëhet një nga platformat më të njohura të mediave sociale, ajo tërheq interesin e kompanive të biznesit. Për shkak të potencialit që kanë miliona përdorues, të qenit në Facebook është thelbësore. Kjo është arsyeja pse ne shpesh shohim shumë marka të shfaqen në Facebook.

Aktualisht, shumë kompani e kanë zhvendosur biznesin e tyre në Facebook. Sepse ata mund të arrijnë klientët e tyre potencialë më lehtë. Nëse krijoni një faqe në Facebook për të drejtuar një biznes, nuk mjafton. Ju duhet të merrni vlerësime me 5 yje në Facebook nga recensues të vërtetë. Në epokën moderne të teknologjisë, ka shumë përmbajtje që njerëzit hasin.

Nëse ata shohin komentet tuaja pozitive në Facebook në vend të komenteve të këqija ose pa komente fare, ata ka të ngjarë të qëndrojnë në postimin tuaj dhe të vazhdojnë të kërkojnë. Faqja juaj e biznesit do të jetë më autoritare dhe më e besueshme për klientët e mundshëm. Përndryshe, ata shpesh do të kalojnë dhe nuk do t'i kushtojnë vëmendje.

6. Pyetjet e shpeshta blejnë komente në Facebook

Blini komente në Facebook është bërë një strategji popullore për bizneset që kërkojnë të rrisin reputacionin e tyre në internet dhe të tërheqin më shumë klientë. Ne do të trajtojmë disa nga pyetjet më të shpeshta (FAQ) të përfshira dhe do t'ju ofrojmë njohuri të vlefshme për të marrë një vendim të informuar.  

A mund të paguani për komente për Facebook?

Jo, nuk është e ligjshme blini komente në Facebook. Komisioni Federal i Tregtisë (FTC) pohon se është e paligjshme të publikosh një rishikim të rremë të çdo malli ose shërbimi. Kjo përfshin publikimin e vlerësimeve të favorshme për kompaninë tuaj ose shkrimin e komenteve për pagesë. Ju mund të pësoni pasoja të rënda nëse zbuloheni duke e bërë këtë. 

Çfarë duhet të bëni nëse dikush lë një koment të keq në Facebook?

Shkruani një përgjigje të përzemërt për rishikimin e klientit duke përdorur disa fjalë kyçe të synuara për t'u treguar atyre se i keni lexuar dhe kuptuar komentet e tyre. Shpreh keqardhjen e sinqertë që klienti ka pasur një përvojë të dobët. Për gjetjen e kohës për t'ju ofruar komentet e tyre të sinqerta, falenderoni konsumatorin.

A mund të fshihen komentet e Facebook nga pronari?

Po, si pronar i një faqeje në Facebook, ju keni mundësinë të fshini komentet që janë postuar në faqen tuaj. Facebook u ofron administratorëve të faqeve opsionin për të menaxhuar komentet duke i fshehur ose hequr ato.

Është e rëndësishme të theksohet se fshirja e një komenti e heq atë nga faqja juaj, por nuk e fshin komentin nga profili i recensuesit ose nuk i pengon ata ta ripostojnë atë. Për më tepër, mos harroni të tregoni kujdes kur fshini komentet dhe merrni parasysh përfshirjen në mënyrë konstruktive me komente negative, duke adresuar shqetësimet dhe duke u përpjekur për të zgjidhur çdo çështje të ngritur nga klientët.

Artikujt Related:

Më lart është informacioni rreth blerjes së komenteve në Facebook që Fitimi i audiencës është grumbulluar për të gjithë. Nga blini komente në Facebook nga ofruesit me reputacion që i japin përparësi sigurisë dhe cilësisë, bizneset mund të rrisin praninë e tyre në internet në një mënyrë të kontrolluar dhe efektive. Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutemi na kontaktoni menjëherë për mbështetje entuziaste.